بیداری اسلامی یا وجدانی !!

به نام خداوند بخشنده مهربان

سخن دوم

بیداری اسلامی یا وجدانی !!

 

 

پوستری که در آن ایران خود را ریشه تمام حرکتهای خاورمیانه دانسته

 

در یک سال گذشته خاورمیانه چهره ای جدید به خود گرفته است . موجی که از خروش انقلابی یک دستفروش تونسی آغاز شد اکنون دیگر آرام نگرفته است . دیکتاتورها یکی از پس از دیگری سقوط کردند و به هزیمت افتادند . مبارک و بن علی به نوعی و قذافی ملعون و جنایتکار به نوعی دیگر !! به هر حال خون هزاران شهید در این راه نثار شده است تا موج خروش مردم چه تحت عنوان بهار عربی و یا بیداری اسلامی و یا هر عنوان دیگر جریان داشته باشد . به هر صورت در این بین نکته ای از نظر نباید دور نگه داشت این است که تمام مردم در جهت ضدیت با تمامیت خواهی , خودکامگی , تحقیر و مزدوری این افراد قیام کردند . بحث ایدئولوژی خاص در مرحله دوم قرار داشته است . در واقع شاید بهترین عنوان را بشود تحت عنوان بهار وجدانی و بیداری وجدانی نام نهاد !


قذافی با کشتاری که به راه انداخت نام خود را در ردیف جنایتکاران معاصر چون صدام قرار داد . بشار اسد در سوریه هم در همان راه می رود که نتیجه اش معلوم است . متاسفانه هم حمایت ما با وجود تمام این جنایات به صرف اینکه وی حامی مقاومت لبنان است به نوعی موجبات وهن ایران در وجدان عمومی کشورهای عربی شده است . به امید موفقیت مردم در یمن , بحرین و سوریه و هدایت سران این کشورها  .


ضمنا" خداوند همه ما را هدایت کند !!

فلسطین هم در مسیر سختی قرار گرفته است . از یک طرف آمریکا و اسرائیل و برخی کشورهای غربی که مخالف تشکیل کشور مستقل فلسطینی هستند . از طرفی محمود عباس و تشکیلات خودگردان که به دنبال دریافت حداقل امتیازات است و از طرفی هم ایران که به نوعی در مسیر همان حرکت آمریکا مخالف تشکیل فلسطین به شکل حداقلی فعلی است و معتقد است باید رفراندوم برگزار شود که نفس کلام منطقی است ولی فعلا" عملی نیست . خداوند به همه فلسطینی ها کمک کند .


ختم کلام اینکه آینده خاورمیانه شکل دیگری خواهد بود که هیچ کس باورش نخواهد شد . خدا کند نام نیک از ما بماند !!

یا حق !!

/ 1 نظر / 48 بازدید
FreeSmile.IR - اسمایلستان ایرانی - سایتی پر از شکلک برای وبلاگ شما

FreeSmile.IR به معنی کلامی شکلک رایگان - مجموعه ای بیش از 4500 شکلک متحرک و زیبا - --- نحوه استفاده : برای استفاده از شکلک ها در وبلاگ بر روی شکلک مورد نظر کلیک کرده و کد مورد نیاز را در ویرایشگر ارسال پست وبلاگتان قرار دهید --- امیدواریم این ابزار که با زحمت بسیار برای شما تهیه شده است مورد استفاده اتان قرار گیرد در صورت تمایل لینک سایت را در لیست دوستان خود قرار دهید با آرزوی موفقیت و شادکامی